Archipelag Fernando de Noronha znowu w czołówce rankingu portalu TripAdvisor. Tym razem chodzi o Traveler’s Choice Wyspy 2016.

Fernando de Noronha przyzwyczaił nas już do tego, że wygrywa lub znajduje się bardzo wysoko we wszystkich możliwych konkursach piękności, w których rywalizują najbardziej urokliwe miejsca na świecie.

W zeszłym roku plaża Baia do Sancho została wybrana najpiękniejszą plażą na świecie. Chowajcie się bajkowe Malediwy, Hawaje, piaszczyste plaże Meksyku i Zanzibaru. Nawet słynna Copacabana nie miała szans z plażą na wyspie, gdzie jest się trudno dostać (wciąż są takie miejsca w Brazylii), a ilość turystów jest limitowana. O wygranej Baia do Sancho piszemy tutaj.

Najnowszy ranking TripAdvisora w kategorii “Wyspy” przyznaje archipelagowi Fernando de Noronha pierwszeństwo w regionie Ameryki Południowej i dziesiąte miejsce na świecie. Jest to spore osiągnięcie, bo na kontynencie jest wiele pięknych wysp, chociażby w samej Brazylii: Ilhabela u wybrzeży stanu São Paulo czy Ilha Grande w stanie Rio de Janeiro. Ale Fernando de Noronha nie ma sobie równych nawet w tak znakomitym towarzystwie. Zwycięża już po raz drugi z rzędu.

Oto lista wysp-zwycięzców dla Ameryki Południowej:

 1. Fernando de Noronha, Brazylia
 2. Wyspa Wielkanocna, Chile
 3. Ilha Grande, Brazylia
 4. Wyspa Margarita, Wenezuela
 5. San Andres, Kolumbia
 6. Santa Cruz, Ekwador
 7. Chiloé – Chile
 8. Providencia – Kolumbia
 9. Falkland Wschodni – Falklandy/Malwiny
 10. Isabela – Ekwador

Ranking światowy:

 1. Maui, Hawaje
 2. Santorini, Grecja
 3. Jamaica, Karaiby
 4. Providenciales, Turks & Caicos
 5. Bali, Indonezja
 6. Majorka, Hiszpania
 7. Mauritius, Afryka
 8. Phuket, Tajlandia
 9. Bora Bora, Polinezja Francuska
 10. Fernando de Noronha, Brazylia