Praia do Secreto

Jak zrobić tapiokę? Jak trafić na plażę Praia do Secreto? To najpopularniejsze hasła, jakie cariocas wpisują w wyszukiwarkę Google.

Tapioka królową stołu

Dziennik „O Globo” podsumował, czego mieszkańcy Rio szukają w popularnej wyszukiwarce. Wyniki zostały pogrupowane w kilka kategorii. I tak, w temacie kulinarnym, najczęściej wyszukiwano przepisu na tapiokę. W Polsce tapioka występuje często w postaci puddingu, natomiast w Brazylii jest to rodzaj naleśnika, wypełnianego słodkim lub słonym nadzieniem. Dietetyczka Paula Paraguassu twierdzi, że tapioka na stałe weszła do jadłospisu mieszkańców Rio: „Z powodzeniem może zastąpić chleb. 50-gramowa porcja tapioki zawiera tylko 70 kalorii” – tłumaczy.

Praia do Secreto, najbardziej poszukiwane miejsce

W kategorii „plaża” oraz „miejsce” najwyżej znalazła się Praia do Secreto. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy wie, gdzie znajduje się Copacabana czy Ipanema, więc nie ma potrzeby szukać tego w wyszukiwarce. Poza tym, na Praia do Secreto wcale nie tak łatwo trafić. Jest położona pomiędzy Macumbą i Prainhą, a zejście jest słabo oznakowane.

Kolejne wyniki wyszukiwań a kategorii „plaża” zajęły: Ubatuba w stanie São Paulo i Mangaratiba w Rio de Janeiro. Natomiast miejsca, jakich szukali w Google mieszkańcy Rio nie ograniczają się tylko do Brazylii. Na drugim miejscu znalazła się Indonezja, na kolejnych: Paryż i Francja.

Kibice i melomani

Fani piłki nożnej, których w Rio nie brakuje, najczęściej szukali informacji o klubie Flamengo, a dalej o Vasco da Gama i Palmeiras. Ten ostatni klub znajduje się w São Paulo, można więc przyjąć, że cariocas chcieli dowiedzieć się czegoś o swoich rywalach. Natomiast inny klub z Rio, Botafogo, w ogóle nie znalazł się na liście Top 8.

W kategorii „sławni ludzie”, najwyżej znalazło się nazwisko zmarłego 17 lat temu muzyka Tim Maia. Słynął ze swej pełnej humoru i ironicznej twórczości, która obejmowała takie gatunki muzyki jak MPB, soul czy bossa nova. Po śmierci muzyka wydano kilka płyt, książek, a także sztukę teatralną „Vale tudo”, poświęconych jego osobie.

Źródło: O Globo