Co turyści myślą o Brazylii?

Odwiedziliście w zeszłym roku Brazylię? Jeśli tak, to być może zostaliście zapytani na lotnisku o wrażenia z podróży. Na podstawie takich ankiet, powstała analiza na temat, co zagraniczni turyści myślą o Brazylii.

Gościnność i drożyzna

2014 r. był rekordowy pod względem liczby zagranicznych turystów odwiedzających Brazylię: było ich ponad 6,4 mln. Z tej liczby ankieterzy Ministerstwa Turystyki przepytali 44 tys. osób, z czego 10 tys. podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Wczoraj opublikowano wyniki ankiet. Na ich podstawie maluje się bardzo pozytywny obraz Brazylii, jako kraju przyjaznego turystom. 97,2% pytanych chwaliło gościnność Brazylijczyków, 94,4% smakowała lokalna kuchnia, a 92,4% podobały się warunki zakwaterowania.

W porównaniu z 2013 rokiem, poprawie uległy oceny dotyczące oznakowania zabytków i miejsc wartych odwiedzenia, lepiej oceniono informację turystyczną, lotniska i nocne rozrywki. Natomiast na drugim biegunie znajdują się takie obszary, jak ceny (zaledwie 56,4% turystów je akceptuje), telekomunikacja (62,6% pozytywnych opinii) oraz jakość dróg (69,9%).

“Rio continua lindo” e… mais visitado
(“Rio wciąż piękne” i… chętnie odwiedzane)

Inne wnioski, jakie wynikają z analizy są dość zaskakujące. Na przykład to, że São Paulo wspina się w rankingu miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów. W 2013 r. SP zajmowało czwarte miejsce na tej liście, a w 2014 r. przeskoczyło Florianópolis oraz Foz do Iguaçu i znalazło się na pozycji wicelidera. Kto wygrał? Bezapelacyjnie Rio de Janeiro!

Rio de Janeiro – odwiedziło je 45,2% ankietowanych

São Paulo – 19,4%

Florianópolis – 14,6%

Foz do Iguaçu – 12,4%

Dwa ostatnie miasta nie gościły rozgrywek piłkarskich, stąd ich niższe pozycje w rankingu. Nie znaczy to jednak, że nie mają nic do zaoferowania. Foz to baza wypadowa do cudu przyrody, jakim są wodospady Iguaçu, a jego położenie na granicy z Paragwajem i Argentyną sprawia, że jest miejscem atrakcyjnym dla wielu turystów. Florianópolis również nie trzeba reklamować. Stolica stanu Santa Catarina słynie z pięknych plaż, bezpieczeństwa i wyluzowanego trybu życia.

Miejscem, gdzie turyści wydają najwięcej jest… Brasília, stolica. Natomiast w kwestii zakwaterowania okazało się, że cudzoziemcy coraz chętniej wybierają mieszkania i domy, zamiast tradycyjnych hoteli. Na popularności zyskują serwisy typu Airbnb i AlugueTemporada. Pod względem ilości wynajmowanych przez Airbnb mieszkań, Rio zajmuje szóste miejsce na świecie.

Źródło: Folha de S. Paulo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *