Wielkie święto capoeiry w Warszawie

Aby uczcić piętnastolecie swojego istnienia, fundacja FICAG Polska organizuje w dniach 24-29 maja niezapomniany festiwal capoeira w Warszawie o nazwie Veja Brasil. Będzie to prawdziwe święto brazylijskiej sztuki walki, którego program zakłada wiele atrakcji dostępnych dla wszystkich zainteresowanych.

Capoeira łączy w sobie elementy samoobrony, tańca i akrobatyki z muzyką graną na tradycyjnych instrumentach. Dokładne informacje na temat początków tej sztuki walki nie są znane, natomiast większość ekspertów jest zdania, że narodziła się ona wśród afrykańskich niewolników w Brazylii. Dziś sport ten uprawiany jest przez miliony ludzi na całym świecie, niezależnie od płci, rasy, wyznania czy predyspozycji fizycznych. Rozwija on ćwiczących nie tylko pod względem fizycznym, ale i mentalnym. Uczy perfekcyjnej kontroli nad ciałem, poprawia refleks, spryt i umiejętność logicznego myślenia.

Festiwal Veja Brasil to sześciodniowe warsztaty z mistrzami z Brazylii. Specjalnym gościem festiwalu jest Mestre Museu, założyciel i szef grupy FICAG na co dzień rezydujący w Belo Horizonte, stolicy stanu Minas Gerais. Ponadto, w ramach wydarzenia, fundacja FICAG Polska po raz pierwszy zorganizuje zawody capoeira. Mogą w nich uczestniczyć tylko członkowie FICAG ale trybuny są otwarte dla wszystkich zainteresowanych sportowym aspektem tej sztuki walki. Program festiwalu zakłada również wiele ogólnodostępnych i bezpłatnych atrakcji:

  • trening capoeira na świeżym powietrzu na Polu Mokotowskim, który poprowadzą mistrzowie z Brazylii,
  • otwarty pokaz (port. roda) przed Kinem Muranów oraz w Multimedialnym Parku Fontann,
  • wykład na Uniwersytecie Warszawskim,
  • pokaz filmu „Pastinha, Uma Vida Pela Capoeira”.

Festiwal przyciągnie do Polski wielu entuzjastów brazylijskiej sztuki walki z zagranicy, m.in. z Białorusi, Brazylii, Hiszpanii, Litwy i Rosji,  a Warszawa stanie się europejskim centrum capoeira. Veja Brasil stanowi idealną okazję do zapoznania się z tą niezwykłą sztuką walki.

Informacje na temat fundacji FICAG Polska

Fundacja FICAG Polska (Fundação Internacional Capoeira Artes das Gerais) zajmuje się propagowaniem kultury brazylijskiej oraz capoeira (brazylijskiej sztuki walki) w całym kraju. Działamy na Mazowszu od 2001 roku. Obecnie prowadzimy zajęcia treningowe dla wszystkich zainteresowanych (dzieci, młodzieży i dorosłych) w 5 lokalizacjach na terenie Warszawy. Nad jakością szkolenia czuwa 12-osobowa kadra instruktorska. W ramach propagowania kultury brazylijskiej regularnie organizujemy w Warszawie pokazy capoeira, warsztaty z udziałem gości z zagranicy oraz pokazy filmów.

Kontakt:

Marta Jerzykowska

Członek Zarządu fundacji FICAG Polska

Tel: 515-727-247

Email: guerrera@ficag.pl

 

Żródło: Materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *