Minas: Odwołają karnawał z powodu suszy

Katastrofalna susza, jaka dotknęła stany Rio de Janeiro, São Paulo i Minas Gerais, jest powodem odwołania imprez karnawałowych w niektórych miastach.

20 miast w Minas bez karnawału

W cieniu doniesień medialnych o dramatycznej sytuacji w Rio i SP, 20 miast w Minas Gerais anulowało zabawy karnawałowe. Władze tych miast obawiają się, że najazd turystów pogorszy i tak już złą sytuację, a brak wody da się jeszcze bardziej we znaki mieszkańcom oraz gościom.

W niektórych miastach, gdzie w tym roku nie będzie karnawału, w poprzednich latach bawiło się kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Jednak mieszkańcy podchodzą ze zrozumieniem do decyzji władz. “Ważniejsze od karnawału jest to, abyśmy mieli wodę” – przekonuje Hilton Valério Pereira z dotkniętego przez suszę miasteczka Itapecerica.

Cassio Silva, sekretarz kultury i turystyki z miasta Oliveira jest zdania, że “w sytuacji, gdy niektóre dzielnice pozostają bez wody od 12 dni, organizowanie karnawału byłoby po prostu nie w porządku wobec mieszkańców”.

Gdzie można się bawić

Na szczęście nie wszystkie miasta w stanie Minas Gerais anulowały karnawał. Zatem imprezowicze, którzy planowali udać się w miejsca, gdzie w tym roku zabaw nie będzie, mogą świętować gdzie indziej. Na przykład w historycznych miasteczkach Diamantina i Ouro Preto, gdzie karnawał się odbędzie i władze zapewniają, że wody nie zabraknie.

Ouro Preto spodziewa się nawet 80 tys. gości, a Diamantina 30 tys. Obydwa miasta prowadzą intensywną kampanię informacyjną na temat sposobów oszczędnego korzystania z wody. Nie tylko podczas karnawału.

Źródło: O Valor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *