3209 Brazylijczyków w zagranicznych więzieniach

Prawie 30% wszystkich obywateli Brazylii, odsiadujących wyrok w 39 krajach poza granicami kraju, znalazła się za kratkami z powodu przemytu narkotyków. Dane z 2013 r. wskazują, że najwięcej Brazylijczyków przebywa w więzieniach w Europie (1108), w Stanach Zjednoczonych (726) oraz Japonii (407).

Rodzaje przestępstw, popełnianych przez obywateli Brazylii, różnią się w zależności od kontynentu. W Ameryce Południowej, najczęściej dopuszczają się występkom o charakterze seksualnym, takim jak molestowanie, pedofilia i gwałt. Zdarzają się też przypadki fałszowania dokumentów. W Ameryce Północnej najczęściej popełniane wykroczenia mają związek z nielegalną emigracją, naruszeniem zakazu zbliżania i stawianiu oporu przy aresztowaniu. Tutaj także jest wiele przestępstw na tle seksualnym. W Afryce, 40 Brazylijczyków zostało skazanych za posiadanie broni oraz przemyt narkotyków. Bliski Wschód jako jedyne miejsce na świecie odnotował Brazylijczyka oskarżonego o terroryzm.

W Indonezji do niedawna dwóch Brazylijczyków było skazanych na karę śmieci za przemyt narkotyków. W sobotę 17 stycznia wykonano wyrok na jednym z nich. Drugi wciąż przebywa w celi śmierci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *